nazwa użytkownika:
hasło:
Nie masz konta - zarejestruj się! | Ups!  

Pomysł powstania serwisu zajmującego się udokumentowaniem historii skarżyskiego harcerstwa sięga swoją historią 2005 roku. Wtedy powstały pierwsze szkice i makiety stron projektu nazywanego roboczo "Internetowym Serwisem Historycznym", a pomiędzy byłych i obecnych instruktorów w świat poszły "wici" z prośbą o wypełnienie ankiet dotyczących nadchodzącego dwudziestolecia środowiska ZHR w Skarżysku.

Przez lata pomysł ewoluował, zmieniały się jego założenia oraz rozrastała skala, aż ostatecznie w roku 2013 zdecydowaliśmy, że warto zmienić jego zakres z dokumentacji "20 lecia" na rozległe archiwum historii 100-lecia wszystkich skarżyskich organizacji harcerskich.

Twórcami serwisu skarzyskie-kroniki.pl od samego początku są:

 

Rafał Żak, rafal@skarzyskie-kroniki.pl

Twórca technicznej i wizualnej strony projektu

"Mam nadzieję, że ten zakątek sieci dostarczy wielu miłych wzruszeń tym, którym przypomni zapach ogniska i wiele dawno zapomnianych historii"

Jarek Cel, jarek@skarzyskie-kroniki.pl

Pomysłodawca serwisu, dzielnie gromadzący nieprzeliczone kilogramy dokumentów

"Zaczęło sie niewinnie od dokumentacji obozów a skończyło tak jak sami widzicie :-). Jak dla mnie to mało ciekawe jest oglądanie zdjęć na których nie wiemy kto jest i czego dotyczą, portal daje nam ta możliwość przywrócenia im drugiej świeżości. Skorzystajcie, zróbcie prezent starym przyjaciołom z zastępu czy drużyny"

podharcmistrz, Harcerz Rzeczypospolitej, w latach 1997-2001 komendant Skarżyskiego Związku Drużyn Harcerzy, przez większość harcerskiej drogi związany z 11 Skarżyską Drużyną Harcerzy im. Alka Dawidowskiego podharcmistrz, Harcerz Rzeczypospolitej, w latach 2001-2003 komendant Skarżyskiego Związku Drużyn Harcerzy "Gniazdo", w latach 1994-1999 drużynowy 1 Skarżyskiej Drużyny Harcerzy "Czarna Jednynka" im. Stanisława Staszica.

 

Zespół:

Sławomir Klimek, slawek@skarzyskie-kroniki.pl
Harcerz Orli

od roku 1990 związany z 1 Skarżyską Drużyną Harcerzy "Czarna Jedynka"

w serwisie zajmuje się mrówczą pracą opisywania dokumentów źródłowych, dodatkowo zajmuje się współpracą z mediami

 

Andrzej Winiarski (winiu), andrzej@skarzyskie-kroniki.pl
ćwik

W ZHR przez pierwsze lata, od jego poczęcia (1989-1992). Związany głównie z 3 Drużyną Harcerzy. W pracę serwisu włączył się w związku z niewątpliwą przyjemnością jaką dają mu publikowanie i opisywanie zdjęć z tamtych lat. Niestrudzony w identyfikacji osób pierwszego, drugiego i trzeciego planu oraz pozyskiwaniu nowych "osobowych źródeł informacji"

 

 

Krzysztof Mika
harcmistrz, Harcerz Rzeczypospolitej

w serwisie wziął na swoje barki głównie okres dwudziestolecia międzywojennego oraz lata osiemdziesiąte.

założyciel 1 SDH-y "Czarna Jedynka" i 11 SDH-y im. Alka Dawidowskiego, historyk z wykształcenia i pasji.

 

 

To miejsce czeka na CIEBIE! :)