nazwa użytkownika:
hasło:
Nie masz konta - zarejestruj się! | Ups!  

VII Bieg Historyczny "Szyszak"

Skarżysko-Kamienna
4-5 października 2002
1 Skarżyska Drużyna Harcerzy "Czarna Jedynka" im. Stanisława Staszica
Kamil Kaleta

Może trudno dziś w to uwierzyć, ale za nami już VII Bieg Historyczny „Szyszak”, który od kilku lat jest nieodłącznym elementem obchodów święta naszej Drużyny, „Czarnej Jedynki”.

A wszystko zaczęło się w 1995 roku, kiedy dwóch druhów z „Jedynki”  : Jarosław Cel i Marcin Adamczyk postanowiło zorganizować bieg harcerski dla Skarżyskiego Środowiska ZHR z okazji „Dnia Myśli Braterskiej”. Starsze druhny i starsi druhowie pamiętają z pewnością, że każdy kolejny rok przynosił zawsze coś nowego. Były takie lata, gdy „Szyszak” przybierał formę najzwyklejszego biegu po punktach. Które w jakiś sposób związane były z historią  „Czarnej Jedynki”, ale zdarzało się również, że był fabularyzowaną grą, oddającą raz lepiej, a raz może trochę gorzej, jakiś okres historyczny z dziejów naszej Ojczyzny. Uwierzcie mi jednak, że zawsze staraliśmy się ze wszystkich sił, aby zapewnić jak najlepsza zabawę harcerską wszystkim uczestnikom. Fabuła gier była różna. Jedni druhowie wcielali się w naszych bohaterów narodowych, inni zaś grali „czarne charaktery”. Wszyscy podchodzili jednak do swych zadań naprawdę z sercem.

Dziś pozostaje nam tylko zapewnić wszystkich, że i w tym roku postaramy się o dobrą zabawę i zdrową rywalizację w duchu harcerskim!


Obserwuj wydarzenie