nazwa użytkownika:
hasło:
Nie masz konta - zarejestruj się! | Ups!  

Harcerski Krąg Stulecia

Data: 2015-11-08, dodane przez: zaczy

Rzuciłbym wszystko aby raz jeszcze
stanąć przy ogniu twarzy gorących,
posłuchać pieśni dumnych na wietrze
na nowo stanąć w harcerskim słońcu…”

 

 

 

Szanowna Druhno, Szanowny Druhu!

W przyszłym roku upływa 100 lat od powstania w Skarżysku-Kamiennej pierwszych drużyn skautowych. Tak szacowna rocznica nie może przejść bez echa – organizacje harcerskie działające na terenie Miasta już od roku przygotowują się do świętowania Stulecia Skarżyskiego Harcerstwa.

Nad programem i przebiegiem obchodów czuwa oczywiście Komitet Organizacyjny, zawiązany został również Komitet Honorowy obchodów, skupiający wiele osobistości znaczących w życiu miasta, które pragną swoją obecnością podkreślić wagę i doniosłość Rocznicy, a także znaczenie Ruchu Harcerskiego w tradycji i życiu teraźniejszym Miasta.

Stulecie Harcerstwa nie może się jednak obyć bez WAS – byłych i obecnych Harcerek i Harcerzy, którzy przez minione dziesięciolecia kształtowaliście oblicze ruchu harcerskiego w Skarżysku i okolicach, których harcerskie mundury przemierzały wszelkie możliwe zakątki miasta - najczęściej niezauważalnie, czasem w istotnym stopniu wpływając na sąsiedztwo i spotykanych ludzi. Z pewnością każdy rok harcerskiej służby, będącej jednocześnie wielką Przygodą wpłynął na to jacy dziś jesteśmy, z drugiej strony zostawiając ŚLAD w dzisiejszym mieście.

Dlatego też chciałbym zaprosić Was wszystkich do współtworzenia

HARCERSKIEGO KRĘGU STULECIA

Chcielibyśmy, by ten okrągły Jubileusz stał się okazją dla odświeżenia i przypomnienia swojej Wielkiej Harcerskiej Przygody dla jak największej ilości byłych i obecnych Harcerek i Harcerzy. Okazją do wspólnego spotkania się w szerokim gronie, wyjęcia zakurzonych śpiewników i wspólnego śpiewu przy blasku ogniska. Do przejrzenia starych albumów ze zdjęciami  i odszukania zapomnianych twarzy sprzed lat.

A kto wie - może także odnalezienia leżącego na dnie szuflady kompasu i wyruszenia z mapą pomiędzy leśne dukty i bezdroża?

Wszystkich chętnych do przystąpienia do Jubileuszowego Kręgu serdecznie zapraszamdo wypełnienia zamieszczonego poniżej formularza zgłoszeniowego. Szczegółowe plany dotyczące pomysłów na wspólną celebrację stulecia skarżyskiego harcerstwa będziemy mogli kształtować już wspólnie.

Serdecznie proszę o rozpowszechnianie niniejszego zaproszenia do wszystkich potencjalnie zainteresowanych Druhów i Druhen, by nie zabrakło w naszym kręgu nikogo, kto chciałby w nim stanąć.

Do zobaczenia – CZUWAJ!

Rafał Żak,  phm  HR
komendant Skarżyskiego Związku Drużyn Harcerzy 1997-2001
rafal.zak@zhr.pl

 

Komentarze

Nie dodano dotychczas żadnych komentarzy.

Pozostałe aktualności

Działo się w  2017